derinimas

play2Muzikos prekių parduotuvėje už keletą litų galima nusipirkti kamertoną. Tai tam tikras nesudėtingas prietaisas konkrečiam garsui sužinoti – metalinis strypelis, kurį užgavus skamba “lia” nata ( ji yra ant pirmos stygos V skirsnyje). Parduodamas ir kamertonas, kurį pučiant skamba garsas – lia, mi, si ir t.t. Yra taip pat įvairių elektroninių kamertonų, kuriais, netgi neturint klausos (garsus rodo rodyklė), galima tiksliai suderinti gitarą. Jie vadinami tiuneriais. Programėlė (guitar tuner) galite atsisiūsti ir į savo išmanųjį telefoną.

Manau, kad pradžioje, netgi turint kamertoną, nebus taip lengva suderinti gitarą, kadangi Jūs dar neturite tam reikiamų įgūdžių. Paprasčiausia suderinti instrumentą pasinaudojus kitu instrumentu: pianinu, elektriniais vargonėliais, kompiuteriu ar kita, jau suderinta gitara.

Klausydami skambančio “mi” ir nuolat užgaudami stygą jos suktuką (grifo gale) sukite tol, kol išnyks skirtumas tarp abiejų garsų – jie bus vienodi. Jei reikia, kad skambėtų ploniau (aukčiau), suktuką priveržkite, jei storiau (žemiau) – atleiskite.