gitaros stygos

Gitaros stygos

  

 Kokias stygas naudoti kuo juos skiriasi? Tai dažnas klausimas į kurį pabandysime atsakyti.

Pirmiausiai stygų storis. Kuo storesnės stygos tuo juos geriau rezonuoja ir gitaros garsas būna sodresnis. Bet minusas tas kad tokias stygas žymiai sunkiau prispausti ir grojant rankos labiau įsiveržia. Plonesnes stygas legviau prispausti bet jų vibravimo amplidudė didesne ir  greičiau pradeda barškėti. Gitaros 1 styga ploniausia ir sekančios atitinkamu žingsniu  storėja.  Todėl atkreipkite dėmesį į pirmos gitaros stygos storį. Kuo skaičiukas mažesnis to styga plonesnė.

akustines gitaros stygos storis

Stygos būna ir įvairaus tempimo  – Extra Light, Custom Light, Light, Medium, Normal, Hard.

         

Kuo didesnis stygos tempimas tuo geriau ji rezonuos ( garsas bus sodresnis). Bet bus sunkiau ją prispausti. Todėl visada tenka rinktis, legviau pištams ar geresnis garsas 🙂

Iš kokių medžiagų styga pagaminta tai irgi turės įtakos garsui. Pateikiu trumpą sąrašą medžiagų, iš kurių daromos apvijos gitarų stygoms, kad jos geriau skambėtų.

Akustinės gitaros stygos

Bronza, skirta gitaros stygų apvijimui, yra vario – alavo kietasis mišinys. 80/20 bronzinė styga turi 80% vario ir 20% alavo. Panašaus santykio vario – cinko lydinys vadinamas žalvariu.
Naujos bronzos stygos skleidžia aiškų, aštrų garsą , vėliau tas aiškumas ima blėsti, tačiau kai kuriems muzikantams ir toks skambesys patinka.
Fosforo bronza. Bronza su fosforo priemaiša yra antra pagal populiarumą akustinių gitarų stygų medžiaga. Fosforas dedamas tam, kad stygos ilgiau išlaikytų stiprų skambesį. Stygos, apvytos tokiu lydiniu skamba aiškiai, šiek tiek šilčiau ir žemiau nei grynos bronzos stygos.

 

 

Šilko bronzos stygos

 

Šilko – plieno arba šilko – bronzos stygų gamybai naudojamas šilko sluoksnis tarp plieno pagrindo ir metalinio apvijimo. Tai sušvelnina stygos skleidžiamą garsą, palengvina grojimą, ypač tinka akompanuoti vokalui

 

 

 

 

 

 

Sidabrines gitaros stygos

 

Pasidabruotas plienas. Dažniausiai sidabruojamos klasikinių gitarų stygų apvijos, o akustinių daug rečiau.
Sidabruotu plienu apvytos stygos yra minkštesnės ir skleidžia ne tokį stiprų garsą, kaip kitos stygos. Dėl sidabrinės spalvos iš pažiūros jos labiau panašios į elektrinės gitaros stygas.

 

 

 

 

 

Elektrinės gitaros stygos

Nikelio stygos elektrinei gitarai

Grynas nikelis.  Grynu nikeliu apvytos stygos yra minkštos ir skleidžia šiltą, aukštos kokybės garsą.
Nikeliu dengtas plienas. Nikeliu padengtas plienas šiuo metu yra bene dažniausiai naudojamas lydinys apvijoms gaminti. Nikeliuotas paviršius sušvelnina pirštų keliamą triukšmą, sumažina stygos nusidėvėjimą. Tokios stygos skamba garsiau, nei gryno nikelio. Nikeliuotas plienas taip pat naudojamas bosinių stygų gamyboje.

 

 

 

 

Nerudijancio plieno stygos

 

Nerūdijantis plienas. Nerūdijančio plieno stygos yra aštresnės, garsesnės, nei gryno nikelio ar nikeliuoto plieno. Tai atsparios, ilgaamžės stygos.

 

 

 

 

 

 

Chromones slifuotos stygos elektrinei gitarai

 

Chromas. Iš chromo pagamintos stygos skamba tyliau, nei pagamintos iš nikelio, nikeliuoto ar nerūdijančio plieno.

 

 

 

 

Klasikinės gitaros stygos

Sidarbrines stygos klasikinei gitarai

Svarbiausi trys dalykai, renkantis klasikines stygas, yra šie: tempimas, medžiaga , kokybė.
Tempimas: klasikinės gitaros stygos yra gaminamos skirtingų tempimų. Jos gali būti mažo, vidutinio ir stipraus tempimo.
Tam, kad išsiaiškintumėte, koks stygų tempimas jums yra parankiausias, būtų puiku įsigyti vieno gamintojo, tos pačios serijos mažo, vidutinio ir stipraus tempimo stygų komplektus. Tik bandydami pamažu suprasite, koks tempimas jums patogiausias.

Medžiaga: sintetinės stygos gali būti gaminamos iš gryno arba gryninto nailono, anglies pluošto. Išbandykite stygas, pagamintas iš įvairių medžiagų. Pavyzdžiui, gryno nailono gitaros stygos iš standartinio „DuPont” nailono, skleidžia puikų garsą. Anglies pluošto stygos yra truputį mažesnio diametro, negu tokio pat ilgio nailoninės, bet anglies pluoštas sukuria aštresnį skambesį. Gerai tai ar blogai priklauso nuo jūsų grojamos muzikos.
Pagaminimo kokybė : stygos turi skambėti harmoningai ir būti pagamintos iš aukštos kokybės medžiagų.

Klausimas. Kada reikia keisti gitaros stygas?

Gitaros stygos keitimas

 

Keičiam stygos kada jos pakeičia spalvą. Dažniausiai patamsėja ir aišku kada nutrūksta.

Kitas klausimas, jei viena styga nutrūko, geriau keisti visas ar tik tą vieną?

Čia kaip su automobilio ratais. Galima keisti ir vieną, bet geriau, stabiliau ir saugiau, bus jeigu pakeisime visus.